Wojciech Szczurek – Prezydent Miasta

Gdynia to miasto, w którym spełniają się nasze marzenia. Wspólnota ludzi ambitnych, pracowitych, otwartych i dumnych z historii. Miasto piękne i nowoczesne, które wciąż chce się rozwijać. To dużo więcej niż adres. Dla nas Gdynia to pozytywne emocje, zaangażowanie i chęć, by to magiczne miejsce na ziemi wciąż zmieniać na jeszcze lepsze – wykorzystywać jego potencjał i dbać o nie.

Do drużyny „Samorządności” wybraliśmy i zaprosiliśmy ludzi, którzy kochają Gdynię, są z nią związani na dobre i złe oraz dostrzegają dziedziny wymagające ulepszenia i rozwoju. Ludzi, którzy niejednokrotnie udowodnili, że potrafią skutecznie działać i zmieniać otaczającą nas rzeczywistość. Ludzi dumnych z Gdyni.

Nasze miasto potrzebuje zaangażowania, mądrości, energii, a także wiedzy – dlatego na listach „Samorządności” są osoby w różnym wieku, ale każda z doświadczeniem i wielką motywacją do dalszej pracy. Wśród nich znajdują się zarówno samorządowcy, mający za sobą lata pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców, jak również ci, którzy dopiero wkraczają na ścieżkę służby publicznej.

Dla Gdyni ważne jest, by rozwijała się równomiernie. Chcemy ją zmieniać, jednocześnie nieustannie dbając o obszary, z których już teraz możemy być dumni. Zależy nam, by dobrze diagnozować i rozwiązywać problemy całego miasta – stąd na naszych listach znalazła się reprezentacja gdyńskich rad dzielnic.

Chcemy, by Gdynia była miastem wrażliwym na różne potrzeby, przyjaznym dla wszystkich grup społecznych i dla ludzi w różnym wieku – dlatego też wśród naszych kandydatów wielu ma na swoim koncie pracę na rzecz lokalnych społeczności, fundacji, stowarzyszeń i grup inicjatywnych.

Jestem dumny, że moje zaproszenie przyjęła ekipa świetnych, zaangażowanych i mądrych osób, gotowych pracować dla Gdyni z najlepszą z możliwych motywacją w sercach: bo to ich miasto, na którym im zależy.