Katarzyna Mrozowska – jestem gdynianką od urodzenia, wychowałam się w dzielnicy Działki Leśne i tu mieszkam, jestem absolwentką X LO w Gdyni.

Od wielu lat uczę historii i wiedzy o społeczeństwie w Szkole Podstawowej nr 35 na Witominie. Jestem tutorem, edukatorem i Rzecznikiem Praw Ucznia. W codziennej pracy współpracuję z organizacjami, które wspierają dzieci i młodzież w problemach psychologicznych i wychowawczych. Od wielu lat współorganizuję wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży. Początkowo były to dwa turnusy kolonii historycznych, a odkąd pandemia pozbawiła nasze dzieci okazji do bezpośrednich relacji z rówieśnikami dodatkowe dwa w sierpniu. Uwielbiam pracę z dziećmi i młodzieżą, a jeśli jest ona pozbawiona nowych technologii daje możliwość budowania trwałych relacji.

Prywatnie jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci: dwudziestoczteroletniego Kacpra i czternastoletniej Niny, podróżniczką, fanką ambitnego kina i literatury kryminalnej.

Zależy mi na tym aby edukacja i kultura były w Gdyni na wysokim poziomie. Jako radna skupię się na słuchaniu uczniów, ich rodziców i nauczycieli aby wyjść na przeciw ich potrzebom.