W okolicach Forum Sportu rozpoczniemy realizację pełnowymiarowego lodowiska w Gdyni, które w sezonie letnim będzie mogło być wykorzystywane jako tor rolkowy.

Będziemy kontynuować wysoko oceniany przez mieszkańców program rewitalizacji obiektów przyszkolnych, w szczególności boisk z nawierzchnią poliuretanową.

Gdynia nadal będzie areną wielu zawodów i wydarzeń sportowych z najróżniejszych dziedzin, adresowanych zarówno do profesjonalistów jak i amatorów. Będziemy wprowadzać nowe formy do programu „Gdyńskie poruszenie”, organizować imprezy biegowe i nordic walking, chcemy być gospodarzem imprez o charakterze mistrzowskim, tak jak miało to miejsce w przypadku snookera, triathlonu, regat żeglarskich czy wielu innych.

Chcemy wspierać uprawianie sportu i aktywność fizyczną gdyńskich dzieci i młodzieży, dotując gdyńskie kluby sportowe oraz maksymalnie udostępniając istniejącą infrastrukturę.

Chcemy wspierać najlepszych młodych sportowców, między innymi przez system stypendiów, wyróżnień i nagród.

Place zabaw, zewnętrzne siłownie w dzielnicach tworzą miejsca rekreacji i wypoczynku dla dzieci oraz dorosłych, a jednocześnie zmieniają otaczającą nas przestrzeń na bardziej przyjazną. Chcemy, przy współudziale mieszkańców i rad dzielnic uzupełnić istniejącą sieć takich miejsc, dla jeszcze wyższego komfortu życia i zachęty do spędzania czasu na świeżym powietrzu.