1-Zmuda-Trzebiatowski ZygmuntO mnie

42 lata – od 18 lat radny miasta Gdyni, pięciokrotnie wybierany z okręgu Chylonia, Cisowa, Pustki Cisowskie – Demptowo. Obecnie Wiceprzewodniczący Rady Miasta, poprzednio Przewodniczący Rady, przez 8 lat przewodniczący Komisji Oświaty, kolejnych 8 lat – przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, od 2012 roku także Pełnomocnik Prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej. Mieszkaniec Chyloni. Prawnik, szkoleniowiec, wykładowca, zawodowo przez lata związany z branżami e-commerce, nieruchomości, sektorem IT, edukacją oraz marketingiem usług.
Żonaty, tata dwóch córek, instruktor Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, członek Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego, Zasłużony Honorowy Dawca Krwi.

Sukcesy

Skuteczne pilotowanie lokalnych inwestycji m.in. budowy ulic Skarbka, Nowodworskiego, Żurawiej do Doliny Cisów, Wawrzyniaka, Żwirowej, rozpoczęcie rewitalizacji obszaru Opata Hackiego – Zamenhofa, budowa siłowni na powietrzu w Chyloni i na Pustkach Cisowskich, kompleksowy remont ulicy Morskiej, powstanie nowych dróg rowerowych i parkingów dla rowerów, współautorstwo wraz z Michałem Guciem rozwijanego od lat programu „Szkoła Otwarta”, współpraca z radami dzielnic, udane interwencje w sprawach mieszkańców. Współautor programu obchodów 90-lecia Gdyni, inicjator i realizator konkursów wiedzy o Gdyni dla uczniów i osób dorosłych.

Plany

W tej kadencji, planowanej jako ostatnia, ważne jest zamknięcie tematów pilotowanych już wcześniej: powstanie nowych dróg rowerowych pozwalających na bezpieczną jazdę po mieście, podjęcie starań o budowę bezkolizyjnego przejazdu przez tory w Chyloni, realizacja inwestycji na terenie Opata Hackiego – Zamenhofa, budowa w Gdyni pełnowymiarowego lodowiska, dokończenie budowy ulic Wilczej, Zwierzynieckiej i Bobrowej, budowa nowych obiektów sportowych w dzielnicach, rewitalizacja Placu Dworcowego w Chyloni, podnoszenie standardu gdyńskich placówek oświatowych, zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły.