Oddamy do użytku Muzeum Emigracji i dołożymy starań, by stało się prawdziwym magnesem, przyciągającym do Gdyni turystów z całej Polski i nie tylko, a także by dzięki swojej nowoczesności i najwyższej jakości ekspozycji budziło podziw w muzealnym świecie.

Wiemy, że gdyńskie plaże to jedna z największych atrakcji turystycznych naszego nowoczesnego miasta. Niegdyś za niezwykłe uchodziły plaże w Oksywiu i Babich Dołach. Ich położenie i szerokość przyciągały mieszkańców i turystów. Podejmiemy starania, aby Urząd Morski dokonał refulacji oksywskiej plaży. Poszerzenie pasa piasku uważamy za bardzo ważne nie tylko ze względu na wygląd tego miejsca, ale także, a może przede wszystkim, ze względu na bezpieczeństwo klifu i znajdujących się na jego skraju zabudowań. Nadal będziemy się starać o utrzymanie jak najwyższego standardu gdyńskich plaż w Śródmieściu i Redłowie. Będziemy dążyć również do zwiększenia dostępności plaży w Babich Dołach, a przede wszystkim – dojazdu do niej.

Turystyka morska tak dla gdynian, jak i dla coraz liczniej nas odwiedzających żeglarzy zagranicznych jest bardzo ważnym elementem oferty miasta. Obecna marina w pełni sezonu żeglarskiego wypełnia się do ostatniego wolnego miejsca. Gdynia jest i dalej powinna być żeglarską stolicą Polski – aby to było możliwe, potrzebne jest stworzenie nowych przestrzeni do cumowania łodzi żaglowych czy motorowych. Te przestrzenie znajdą się w Nowej Marinie zlokalizowanej w Basenie Prezydenta. Będziemy bardzo aktywnie wspierać inwestorów, którzy podejmą się zadania jej budowy.

Chcemy kontynuować organizację i wspieranie dużych, rozpoznawalnych imprez sportowych, podnoszących atrakcyjność Gdyni oraz imprez związanych z morskim charakterem miasta i jego tradycjami żeglarskimi.

Korzystając w wybudowanej w ostatnich latach infrastruktury Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Gdynia Areny, Teatru Muzycznego, a także budowanego obecnie centrum Courtyard by Marriot, rozwiniemy w Gdyni funkcje turystyki biznesowej. To szansa na przedłużenie sezonu turystycznego i przyciągnięcie do Gdyni licznej i atrakcyjnej dla rozwoju gospodarczego grupy gości z Polski i zagranicy.