7-Domozych Marika

O mnie

19-letnia studentka pierwszego roku Nanotechnologii na Politechnice Gdańskiej. Absolwentka Szkoły Podstawowej numer 33, gimnazjum nr 17 oraz IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni. Radna pierwszej oraz przewodnicząca drugiej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni. Miłośniczka zwierząt, książek fantasy, dobrej rockowej muzyki i długich spacerów.

Sukcesy

Inicjacja Posiedzeń Samorządów Szkolnych mających na celu sprawdzenie stanu sal lekcyjnych, sal gimnastycznych i boisk oraz dostępność stojaków na rowery w szkołach ponadgimnazjalnych. Organizacja warsztatów przedsiębiorczości „Z biznesem na Ty”, udział przy tworzeniu konkursu wiedzy o polskiej kinematografii i Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz projektu „Młodzi Kulturze”. Udział w zbiórkach pieniędzy lub ubrań na rzecz hospicjum i domów dziecka. Od 7 lat działaczka w gdyńskim sztabie w Gemini podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Plany

W radzie miasta chciałaby zająć się sprawami ważnymi dla młodych ludzi: wygodną i dobrze funkcjonującą komunikacją zbiorową, powstaniem w dzielnicach miejsc aktywnego wypoczynku i relaksu, angażowaniem młodych ludzi do miejskich projektów, a także tworzeniem przyjaznego otoczenia dla osób rozpoczynających własną działalność. Zależy jej także na lokalnych inwestycjach adresowanych do mieszkańców północnej części Gdyni, poprawiających komfort życia.