Zdjęcie E. Sierżęga

O MNIE

Radna z okręgu: Babie Doły, Oksywie, Obłuże, Pogórze

Wiceprzewodnicząca Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska

Członkini Komisji Samorządności Lokalnej i Bezpieczeństwa

Jestem Gdynianką z urodzenia i z umiłowania, od 50 lat mieszkam na Pogórzu. Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką oraz matką trójki dorosłych dzieci – Kasi, Michała i Wojtka, absolwentów Politechniki Gdańskiej. Zawodowo związana jestem z branżą budowlaną – absolwentka Państwowych Szkół Budownictwa w Gdańsku. Preferuje aktywny styl życia, uwielbiam żeglować, jeździć na nartach i tańczyć. Wszystkie te pasje dają mi wiele radości i pozytywnej   energii, szczególnie , że jest to czas bezcenny – spędzony z rodziną i przyjaciółmi.

SUKCESY

Rada Dzielnicy Pogórze

W latach 2006 – 2014 byłam radną w Radzie Dzielnicy Pogórze . Funkcja przewodniczącej przybliżyła mi problemy mieszkańców i pozwoliła rozwiązać niektóre z nich : remont ul. Porębskiego, budowa zatok autobusowych przy ul. Unruga (przystanek Żeliwna i Żelazna), utworzenie filii Biblioteki Miejskiej przy ZS nr 11, wykonanie chodnika wzdłuż ul. Unruga, budowa placu zabaw dla dzieci przy ul. Złotej, tworzenie terenów zielonych (aboretum) oraz oświetlenie ulic osiedlowych.

Kolejna sfera mojej aktywności to pomoc potrzebującym oraz działania na rzecz integracji społeczności dzielnicowej: organizacja wigilii dla podopiecznych MOPS na Pogórzu, organizacja festynów integracyjnych dla mieszkańców „Z Pogórza lato rusza”, organizacja rozgrywek sportowych „Spartakiada Dzielnic Północnych” oraz turniejów w ramach konkursu „Gdynia po godzinach”, program „Otwarta szkoła”- dożywianie i organizacja wyjazdów dla dzieci z ZS nr 11, zakup sprzętu medycznego dla Hospicjum św. Wawrzyńca, zakup mundurów dla młodzieżowej drużyny OSP.

Rada Rodziców w Zespole Szkól Katolickich im. Jana Pawła II

Przez 9 lat udzielałam się w pracach Rady Rodziców, w tym 4 lata jako przewodnicząca. Byłam inicjatorką powstania Funduszu Rady Rodziców, który pomaga młodzieży w finansowaniu podręczników, wyjazdów szkolnych, w zaspokajaniu potrzeb i realizacji marzeń.

PLANY

Chciałabym wykorzystać swoje doświadczenie społecznika, wiedzę oraz zapał w pracy w Radzie Miasta .Widzę potrzebę działań w następujących sferach :

– remonty ulic w dzielnicach północnych;

– dążenie do poprawy jakości transportu poprzez budowę kolei metropolitalnej obwodnicy północnej OPAT oraz uruchomienie lotniska;

– zagospodarowanie pasa nadmorskiego w dzielnicy Babie Doły i Oksywie;

– bezpieczeństwo w dzielnicach (monitoring);

– rozwój sieci ścieżek rowerowych;

– rozwijanie inicjatyw mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego;

– kreowanie i wykorzystanie potencjału młodych matek osób starszych i niepracujących.

Te sprawy są mi bliskie z perspektywy mojego miejsca zamieszkania, ale pracę w Radzie Miasta widzę jako służbę na rzecz wszystkich mieszkańców Gdyni, w trosce o równomierny rozwój wszystkich dzielnic.

DYŻURY

Biuro Rady Dzielnicy Oksywie  –  trzeci  poniedziałek miesiąca godz. 15.45-16.45
Biuro Rady Dzielnicy Obłuże   –  trzeci poniedziałek miesiąca godz. 17.00- 18.00
Biuro Rady Dzielnicy Pogórze  –  trzeci poniedziałek miesiąca godz. 18.15- 19.15