Paweł Brutel

Mam 39 lat . Od urodzenia związany jestem z Gdynią, w szczególności z Witominem, Chwarznem i Wiczlinem.

Razem z żoną jesteśmy absolwentami witomińskiej 12-stki . Ukończyłem Technikum Budowy Okrętów w Gdyni oraz Wydziały: Nauk Społecznych i Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. W czasie studiów kierowałem Parlamentem Studentów UG i realizowałem się w kołach naukowych.

W latach 2003-2010 pracowałem społecznie w Radzie Dzielnicy Witomino – Leśniczówka a po siedmiu latach, po raz pierwszy został radnym miasta. W trakcie pierwszej kadencji zajmowałem się m.in. wprowadzeniem jakże popularnego dzisiaj – gdyńskiego budżetu obywatelskiego i budowy nowoczesnych boisk przyszkolnych.

W 2017 r. byłem Pełnomocnikiem Prezydenta Gdyni ds. organizacji największej w historii miasta imprezy piłkarskiej – Mistrzostw Europy UEFA EURO U-21, które zarówno przez ekspertów jak i gości zostały bardzo wysoko ocenione pod kątem organizacyjnym i sportowym a goszczące reprezentacje Hiszpanii, Portugalii i Macedonii na długo zapadły w pamięci gdyńskich kibiców.

Obecnie jestem przedstawicielem Rady Miasta w Komitecie Rewitalizacji, gdzie w kręgu moich zainteresowań są wszelkie działania na terenów Witomina – Radiostacji i Leszczynek objętych gminnym programem rewitalizacji. W szczególności budowa domu sąsiedzkiego, termomodernizacja budynków oraz modernizacja ulic Nauczycielskiej, Pogodnej i Uczniowskiej.

Inicjowałem budowę nowej szkoły, liceum i kolejnego przedszkola, które powstają właśnie przy ul. Wiczlińskiej na Chwarznie – Wiczlinie. Całość zostanie uzupełniona o basen i obiekty sportowe.
Budowany dzisiaj drugi żłobek na Witominie przy ul. Uczniowskiej powstaje we wskazanej przeze mnie lokalizacji o którą skutecznie zabiegałem.

Najważniejsze zadania o które chcę zadbać i których chcę dopilnować w kolejnej kadencji to:

  • Modernizacja ulic Chwarznieńskiej i Hodowlanej (wraz z rewitalizacją terenów rekreacyjnych po ogródkach działkowych przy ul. II MPS) na Witominie-Leśniczówce;
  • Dokończenie szkoły na Wiczlinie;
  • Dokończenie witomińskiego żłobka i budowa kolejnego na Gdyni-Zachód;
  • Budowa nowej hali sportowej na Działkach Leśnych;
  • Budowa buspasa i poszerzenie ulicy Rolniczej;
  • Budowa boisk piłkarskich przy SP 35 i SP24 oraz modernizacje obiektów oświatowych;
  • Rozwój budżetu obywatelskiego;

Chciałbym żeby nadal była Gdynia miastem największych wydarzeń sportowo – kulturalnych w Polsce i Europie, chętnie odwiedzanym, wykorzystującym swoje możliwości i morski charakter.

Zawodowo od 8 lat związany z gdyńskim portem . Interesuje się sportem a prywatnie kibicuje gdyńskiej Arce, Lubi kino i dobrą muzykę. Razem z żoną Magdą i synem Kajetanem nie wyobrażamy sobie życia w innym mieście niż Gdynia. Więcej o mnie znajdziecie Państwo na mojej stronie www.brutel.pl. Zapraszam na dyżury i kontaktów telefonicznych czy mailowych.