dr Marcin Wołek

Jestem szczęśliwym mężem Agaty i tatą czterech chłopaków: Henia, Janka, Wojtka i Roberta.

Ukończyłem II LO w Gdyni, następnie Wydział Ekonomiczny na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie obroniłem z wyróżnieniem doktorat.

Na co dzień pracuję w Katedrze Rynku Transportowego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzę zajęcia, badania i realizuję projekty międzynarodowe w dziedzinie transportu.

Zostałem wyróżniony nagrodą „Człowiek Otwartego Rynku Kolejowego” za działania prowadzące do powstania Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Gdy w 2005 roku wraz kilkoma Kolegami – naukowcami z UG i PG zaprezentowaliśmy pierwszą koncepcję tego projektu mało kto wierzył, że wciągu najbliższych lat uda się go urzeczywistnić. Dziś jeździmy PKM-ką, korzystająć z dwóch nowych przystanków na terenie Gdyni (Stadionu i Karwin). Moją ambicją jest doprowadzenie do budowy połączenia

szynowego Dzielnic Północnych. Wówczas będziemy mogli powiedzieć, że projekt Pomorskiej kolei Metropolitalnej jest kompletny i faktycznie ma wymiar metropolitalny!

W Radzie Miasta Gdyni działam na rzecz Mieszkańców od 1998 roku. Pracuję w trzech komisjach i aktywnie uczestniczę w pracach Komitetu Rewitalizacji.

W wolnych chwilach gram z synami w piłkę nożną, trenuję sztuki walki i chodzę pieszo po pomorskich szlakach turystycznych. Pasjonuję się transportem i geografią. Z domu rodzinnego wyniosłem poszanowanie tradycji i szacunek dla osób starszych.